- CROCUS - https://crocus-pro.com -

Цікаво про шафран

“Червоне золото”, “золота квітка”, “король усіх спецій” — так, всі ці назви отримав шафран. Він став найпопулярнішою спецією у світі, полюбившись усім: від шеф-кухарів відомих ресторанів до господинь, які використовують крокус, щоб додати особливого смаку стравам на власній кухні. А ще — шафран застосовують в традиційній та народній медицині, знаючи про його седативні, протизапальні, антибактеріальні та антиоксидантні властивості. Тому сьогодні ми розкажемо вам трохи більше про цю дивовижну спецію.

Що таке шафран?

Це одна з найцінніших спецій у всьому світі. Вона має унікальні смакові якості та солодкуватий, квітковий аромат. Багаті смако-ароматичні властивості шафрану зробили його вдалим компонентом різних страв — кондитерських виробів, традиційної паельї, наїдків з м’яса та риби.

Це одна з найцінніших спецій у всьому світі. Вона має унікальні смакові якості та солодкуватий, квітковий аромат. Багаті смако-ароматичні властивості шафрану зробили його вдалим компонентом різних страв — кондитерських виробів, традиційної паельї, наїдків з м’яса та риби.

Відомий шафран людству ще із сивої давнини. Його полюбляли Клеопатра та Олександр Македонський: вони вважали, що ванни з такою пряністю корисні для організму. А воїни Македонського застосовували шафран для лікування бойових ран.

Крокус не лише смачний та ароматний, а й містить багато корисних речовин — вітаміни (А, С, РР та інші), мінерали, жирні кислоти, клітковину.

Як отримують спецію?

Відома нам спеція шафран — це зібране рильце осінньої квітки крокусу. Рильця висушують, пакують в герметичні пакети: у такому вигляді вони можуть зберігатися, не втрачаючи аромату, декілька років.

Достеменно невідомо, яка країна була батьківщиною шафрану. Його вирощували у Стародавній Греції (про це свідчать прадавні фрески), Індії, країнах Сходу. Сьогодні ж основними експортерами шафрану є Італія, Іран, Індія, Марокко, Греція.

Чому шафран дорого коштує?

Як ми вже згадували, саме шафран — найдорожча спеція у світі. Тут немає нічого дивного. Адже кожна осіння квітка виробляє не більше 3 рилець одночасно. А для виробництва 1 кілограма спеції необхідно зібрати понад 200 таких квітів.

До того ж збір шафрану виконують лише вручну: для цього не існує спеціальних механізмів. Збір цілої плантації цієї рослини потребує великої кількості обережних та відданих своїй справі працівників.

Як використовувати шафран правильно?

Під час приготування випічки або кондитерських виробів, шафран додають безпосередньо в тісто, або одразу на початку приготування. Це надасть здобі витонченого аромату.

До страв з м’яса та риби шафран варто додавати під час приготування, або за 5-7 хвилин до готовності. Так ваші страви отримають не лише особливі аромат та смак, а й апетитний золотистий колір.