Особливості шафрану
Чи знаєте ви, що шафран в усьому світі вважається «королем рослин» і «царем прянощів». Одна з причин високої вартості шафрану – його трудомістке виробництво.
Шафран – це найдорожча пряність у світі: вартість кілограма цієї приправи сьогодні варіюється в межах 6,5-8 тисяч доларів. Більш того, шафран – єдина спеція з часів Середньовіччя, за яку готові платити таку величезну ціну.
У шафрані міститься безліч мінеральних речовин, серед яких є кальцій, селен, залізо, цинк, натрій, марганець, мідь і фосфор. Крім того, в даній спеції велика кількість вітамінів групи В, вітаміну А та аскорбінової кислоти.
Головна складність виробництва шафрану полягає в тому, що для збору квіток пурпурного крокусу і обробки його тичинок використовується тільки ручна праця. Крім того, рослина цвіте тільки 4 тижні на рік, а тривалість цвітіння кожної окремої квітки не перевищує 3-х днів.
Потрібно встигнути зібрати тичинки на світанку в перший день цвітіння і швидко висушити їх. Тільки тоді готова спеція буде якісною. Для отримання 500 г готового шафрану необхідно обробити близько 75 тисяч квіток.
Обери спецію для себе
10 Вражаючих властивостей шафрану
-
потужний антиоксидант
-
покращує настрій
-
володіє протираковими властивостями
-
зменшує симптоми ПМС
-
відмінний афродизіак
-
допомагає скинути вагу
-
покращує зір у дорослих
-
зменшує захворюваність серця
-
підвищує чутливість до інсуліну
-
покращує пам’ять

Як відрізнити справжній шафран від підробного
Спецію почали активно підробляти. Шафран вважають вільним від домішок, якщо він відповідає вимогам стандарту ISO 3632, і в натуральну продукцію не додавалося ніяких додаткових речовин.
Зазначені стандарти застосовуються для оцінки стійкості смаку, аромату і кольору прянощі, оскільки без цього шафран не має кулінарної цінності.
Варіанти
фальсифікації
- Продаж під виглядом шафрану квіток чорнобривця, під фарбованих харчовим барвником;
- Справжній шафран рясно присмачують оливковою олією, щоб його вага збільшилася, і з довірливих споживачів за нього можна було отримати вдвічі більшу плату.
- Щоб відрізнити справжнього «короля спецій» від просоченого оливковою олією, слід покласти тичинки на аркуш паперу, і розчавити їх. Якщо в продукті присутні сторонні домішки, на папері залишиться характерна масляна пляма.
- Не купуйте мелений шафран! 90% шафрану в порошку – фальшивка, але шахраї можуть підробити і рильця. Їх навіть покривають гліцерином, щоб вони були солодкими.
- Справжні жилки шафрану яскраво-червоні, іноді коричневі і м’які на дотик. Тичинки обов’язково переплітаються одна з одною. Чорні жилки говорять про низьку якість шафрану.