Як відрізнити натуральний шафран від підробки?

Як відрізнити натуральний шафран від підробки?

Шафран — спеція, яка ідеально підкреслює смак випічки, напоїв, основних страв. Її додають в десерти, страви середземноморської кухні, напої. Але разом з тим, саме шафран — найдорожча пряність у світі. Яку, на жаль, часто підробляють. Сьогодні ми розповімо вам про те, як уникнути підробки та купити натуральний шафран. Підготували тести та поради, які допоможуть не помилитися.

Як підробляють шафран?

Часто підробка має промислові масштаби. Мелену спецію змішують з кукурудзяним лушпинням: це допомагає отримати більше продукту на виході. На упаковці такої прянощі найчастіше не вказують, що це — суміш.

У гіршому випадку, шафран не просто розбавляють, а видають за нього іншу сировину — те ж кукурудзяне лушпиння, пофарбоване у малиновий колір. А ще — обдурюють покупців, видаючи за шафран куркуму чи інші, більш дешеві спеції. Не маючи досвіду, тут дуже легко помилитися.

Який він — справжній шафран?

Натуральна спеція — темно-червоного кольору, з тонким квітковим ароматом. А також — з приємним смаком. Запах пластмаси, надмірна гіркота, металічний присмак — ознаки неякісного продукту.

Шафран потрібно купувати тільки в рильцях, ні в якому разі не мелений. Адже саме мелений найчастіше розбавляють та підробляють. Рильця — це верхня частина (приймочки), яка має яскраве забарвлення. Рильця мають трубчату форму, яка розкривається догори, з зубчастим верхнім краєм.

Готова пряність найчастіше має вигляд заплутаних клубків рилець довжиною 3-5 см, одиночних або по три на світло-жовтій основі. При цьому світла нижня частина, яка не містить барвника, повинна становити не більше 1 см. Сухі трубочки сплющені, візуально схожі на нитку до 1-2 мм.

Найчастіше продають шафран в прозорих герметичних упаковках, але зазвичай характерний гіркувато-пряний запах відчувається через будь-яку упаковку.

Ми розповіли про шафран першого сорту. Також в магазинах ви можете знайти:

  • Другий сорт шафрану – це уламки та дрібні частини рилець. Така спеція поступається прянощам першого сорту не лише менш привабливим зовнішнім виглядом, а й частковою втратою ефірної олії.
  • Третій сорт – мелений шафран. Для помелу використовують усі дрібні частини, навіть жовті незабарвлені ніжки та пил.

Зверніть увагу: підроблений шафран найчастіше видають за спецію під назвою La Mancha. Замість натуральної прянощі ви можете отримати бавовняні нитки, різаний пластик, різані сухі пелюстки інших рослин – маку, гранату.

Мелений шафран можуть продавати вологим для збільшення ваги, розбавляти крохмалем, хімічними барвниками.

Як перевірити шафран: тести

Якщо сталося так, що ви купили шафран, у якості якого не впевнені, перевірити спецію можна в домашніх умовах.
Тест №1
Візьміть кілька ниток шафрану та замочіть їх у гарячій (не киплячій) воді на 5-20 хвилин. Якщо шафран підроблений, з нього вийде червоний барвник, а нитки розпадуться. Натуральна спеція залишиться цілісною, повільно забарвлюватиме воду в жовтий колір.
Тест №2
Ви також можете перевірити натуральність спеції на смак. Тестова вода підробленого шафрану або повністю позбавлена ​​смаку, або матиме гіркий металічний присмак. Справжній шафран матиме сильний квітковий аромат, а тестова рідина – квітково-землистий смак.

На жаль, ці способи підходять лише для цілого шафрану: мелений перевірити після покупки неможливо.

Як купити справжні шафран: поради коротко

  • Звертайтеся до авторитетних продавців, в яких ви впевнені.
  • Не купуйте мелений шафран. Його підробляють найчастіше.
  • Звертайте увагу на колір. Справжній шафран – темно-червоний, майже не містить помаранчевих приймочок.
  • Звернути увагу на товщину рилець — вони мають бути дуже тендітними.
  • Справжній продукт має яскраво виражений специфічний пряний запах.
  • Куркума і шафран — не одне і теж. Іноді замість шафрану у меленому вигляді пропонують куркуму, адже вона має схожий колір. Проте смак, аромат та властивості цих спецій — абсолютно різні.
  • Ні в якому разі не купуйте шафран у продавців на вулиці, на стихійних ринках. Часто це робиться з бажанням зекономити, але натуральна спеція не може коштувати надто дешево.

Інші статті